piątek, 1 lutego 2008

Już od jutra można oglądać wystawę "Dobra energia"

Twórczość Marka Ejsmonda jest to malarstwo szczególnego rodzaju. Przygląda się malarstwu - językowi malarstwa z dużym dystansem i skupieniem.

Malarz za pomocą swojej sztuki toczy nieustanny dialog z czasem i przestrzenią. Dialog naznaczony jest powagą. Stawką jest zrozumienie natury naszej obecności w czasie i przestrzeni, nasze relacje z nimi, powody niemożności ich ogarnięcia i opisania słowem czy obrazem. Jego twórczość cechuje duży rygor i oszczędność środków wyrazu. Ta narzucona sobie dyscyplina stanowi zabezpieczającą tamę przed zalewem tak powszechnych w jego pokoleniu, przelicytowujących się medializmów czy dydaktyzmów.

Prezentowana wystawa to malarstwo poświęcone śladom pozostawionym przez człowieka i jego działalność. Cykl obrazów przedstawia budowle industrialne - wygasłe i opuszczone elektrownie, będące pamiątką po cywilizacji i bytności człowieka na Ziemi - co po sobie pozostawił.

Od jutra aż do 29 lutego Portal TermoDom.pl, jako patron medialny, zaprasza na wystawę obrazów Marka Ejsmonda-Ślusarczyka pod tytułem „Dobra energia” do Galerii Podlaskiej do Białej Podlaskiej na ul. Warszawską 12.

Więcej informacji o autorze wystawy i o samej wystawie znaleźć można na stronach portalu TermoDom.pl.

Wystawa obrazów „Dobra Energia”
Marek Ejsmond-Ślusarczyk
Zaproszenie na wystawę

Są juz dostępne zdjęcia termowizyjne dachów

Portal Internetowy TermoDom.pl opublikował koleny artykuł poświęcony uciekaniu ciepła zdjęciom termowizyjnym.

Najnowszy odcinek jest poświęcony dachom i tradycyjnie już poza fotografiami zawiera on komentarze omawiające je.

Dach to bardzo istotny element konstrukcji domu. Jest on odpowiedzialny za ochronę budynku przed opadami deszczu oraz śniegu. Dach ma także duże znaczenie z punktu widzenia energooszczędności.

W budynku ciepłe powietrze unosi się do góry, a więc to właśnie izolacja najwyższych kondygnacji i dachu decyduje o zatrzymaniu go wewnątrz.

Artykuł w całości dostępny jest na stronach portalu: Dachy.

Danfoss buduje fabrykę w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Producent pomp ciepła, mat grzewczych i zaworów grzejnikowych planuje zainwestowanie 65 milionów złotych w nową fabrykę w Polsce. Inwestycja zostanie zlokalizowana w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W wybudowanym zakładzie pracę znajdzie 250 osób.
W tym celu firma planuje rozpocząć inwestycję wartą 65 milionów złotych. 15 stycznia 2008 otrzymała oficjalne zezwolenie na wejście do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Decyzja ta umożliwiła wybudowanie nowej fabryki i zainwestowanie pieniędzy, które zaowocują dwustu pięćdziesięcioma nowymi miejscami pracy.

Nowa fabryka zostanie wyposażona w nowoczesne linie technologiczne. Planowane są także zakupy innowacyjnych, proekologicznych maszyn na potrzeby obecnej działalności produkcyjnej przedsiębiorstwa.

Planowane działania umożliwią zagwarantowanie klientom wysokiej jakości wyrobów za optymalną cenę. Wszystkie działania na rzecz rozbudowy przedsiębiorstwa będą przeprowadzane z dbałością o bezpieczeństwo środowiska poprzez zastosowanie proekologicznych rozwiązań produkcyjnych, takich jak segregacja odpadów, redukcja zużycia energii, substancji niebezpiecznych i emisji gazów.